Ztrácíte často klíče? Tohle řešení by vám mohlo pomoci

Ztráta klíčů může někdy potkat každého z nás, ovšem pokud patříte mezi ty, kterým se to stává opakovaně, možná by vám mohla pomoci lepší organizace vašeho svazku klíčů. Přinášíme vám několik užitečných tipů, jak můžete mít své klíče lépe pod kontrolou a předejít tak nepříjemné ztrátě.

Ztráta klíčů totiž neznamená jenom ztracený čas při jejich hledání, problém nastává i tehdy musíte-li z bezpečnostních důvodů vyměnit celý zámek, což nemusí být zrovna levná záležitost, nemluvě o tom, když se jedná o firemní klíče, které je tím pádem nutné vyrobit pro všechny zaměstnance nové. Pojďme se podívat na to, jak je můžete zviditelnit, abyste je příště nenechali nikde ležet, případně jaké zařízení vám může pomoci při jejich hledání.

Vyzkoušejte barevné visačky a rozlišovače na klíče

Barevná visačka či rozlišovač na klíče, jsou skvělou možností, jak zařídit, aby klíče snadno upoutaly vaši pozornost. Bývají k dispozici v různých barevných provedeních a mohou tak posloužit i k rozlišení jednotlivých klíčů, čímž vám ušetří čas při hledání toho správného klíče během odemykání. Pokud cestujete, můžete barevnou visačkou označit váš kufr a napsat na něj svou adresu, kam ho může nálezce v případě ztráty vrátit.

S lepší organizací svazku klíčů mohou pomoci kroužky

Kroužky vám umožní připevnit klíče k tašce či klíčence, takže je máte vždy snadno po ruce. Využijete je ale i v případě, že chcete spojit více klíčů dohromady. Větší svazek klíčů se hledá mnohem snáz než samostatný klíč.

Šikovným řešením je použití hledače klíčů

Pokud barevné označení a správná organizace klíčů není dostatečná, přichází na řadu hledač klíčů. Jedná se o malý elektronický lokátor, který si jednoduše připnete ke svazku klíčů a v případě, že ho nemůžete najít, stačí zapískat či aktivovat hledač v mobilním telefonu a on začne vydávat zvuky a blikat, čímž vás nasměruje na místo, kde se klíče nachází.