Které zimní pneumatiky jsou ty správné?

Nejsou zimní jako zimní. Řeč je samozřejmě o zimních pneumatikách. Věděli jste, že existují hned dva typy zimních pneumatik, přičemž s jedním typem za našimi hranicemi neuspějete?

Pneumatiky M+S

Nejprve tu máme pneumatiky s označením M+S, tedy Mud and Snow, chcete-li znát jejich anglický název. Jsou určeny pro ježdění v blátě a na sněhu. Našemu českému zákonu plně vyhovují, a proto s nimi můžete jezdit také v zimě. Jenže stoprocentní bezpečí vám nezaručují.

Pneumatiky 3PMSF

Pokud vyrážíte na hory do zahraničí, je lepší své vozidlo vybavit pneumatikami se značením 3PMSF, tedy Three-Peak Mountain Snowflake. Tyto pneumatiky na sobě nesou symbol alpských vrcholů, které uvnitř mají sněhovou vločku, a jsou mnohem bezpečnější než M+S. Také odpovídají předpisům UNECE platným v Evropské unii a mimo jiné taktéž v Kanadě a USA. V Německu je dokonce během zimy vyžadován přímo tento typ pneumatik.

Zimní i letní použité pneumatiky od solidního prodejce

Jestliže si plánujete pořídit zimní pneumatiky, poohlédnout se můžete po nových anebo si pořiďte použité pneu, avšak se zárukou, že vám určitě jednu, dvě nebo tři sezóny ještě vydrží. Společnost onlinePNEU.cz je jedním z největších prodejců použitých pneumatik u nás a na jejich e-shopu najdete značky jako Goodyear, Michelin, Pirelli nebo Hankook.

Kromě letních, zimních a celoročních pneumatik všech značek i rozměrů na e-shopu mají i ocelové disky a použitá alu kola. Případně si tu pořídíte i kompletní sady kol včetně obutí. Vyberou si jak majitelé osobních aut, tak SUV nebo aut s pohonem 4×4. Stačí jen zadat parametry kola šířku, průměr a profil – a vybíráte. Stát se ale může i to, že absolutně nemáte tušení, jaký průměr nebo šířku kola potřebujete. Pak se neváhejte na prodejce z onlinePNEU.cz obrátit, třeba po telefonu nebo e-mailu. Prodejci vám rádi poradí a vyberou s vámi nejvhodnější pneumatiky.