Istrie je nejúspěšnější a nejnavštěvovanější část Chorvatska

Istrijský poloostrov se rozkládá mezi Terstským a Kvarnerským zálivem. Na jeho malém prostoru můžete spatřit velké množství rozmanitostí. Patří mezi ně bohaté kulturně-historické dědictví s moderní architekturou a uměním, malebná městečka a přírodní krása istrijského vnitrozemí s vysoce vyvinutou agroturistikou a původními istrijskými specialitami.

Mezi známá a vyhledávaná turistická letoviska patří Terst, Poreč, Rovinj, Pula nebo Rijeka. Vydejte se autem do chorvatska na Istrii a zažijte nezapomenutelnou dovolenou. Přinášíme vám tipy, které si rozhodně nenechejte v tomto místě ujít.

Pazinská jeskyně

Jedná se o přírodní památku, která se ukrývá přímo v srdci Istrijského poloostrova. Trasa prohlídky je dlouhá asi jeden kilometr a je vhodná pro fyzicky zdatné jedince. Trasa je sice náročnější, ale odnesete si z ní jedinečný zážitek z nedotknuté podzemní oblasti. Trasa je zakončená podzemním jezerem. Zajímavý rozměr poskytují dva sjezdy po laně. Jeskyní provázejí zkušení průvodci a na její návštěvu si vyhraďte necelé tři hodiny času.

Dinopark Funtana

Toto atraktivní místo naleznete u turistického střediska Poreč, nedaleko západního pobřeží. Je to ideální volba pro celodenní rodinný výlet. V tomto největším chorvatském zábavním parku je umístěno 80 dinosaurů vyvedených v životní velikosti. Dojem Jurského parku vyvolávají díky tomu, že jsou pohybliví a vydávají zvuky. Každodenně jsou pro návštěvníky parku připravované tématické show.

Aquapark Istralandia

Plánujete-li návštěvu západního pobřeží, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu tohoto parku, který se nachází nedaleko města Novigrad. Je určený pro všechny milovníky adrenalinu a vodních radovánek. Vyzkoušet si můžete největší bazén s vlnobitím, surfování nebo jízdu na člunech. Také zde na vás čeká skvělý tobogán.

To je jen zlomek toho, co dovolená chorvatsko nabízí. Zarezervujte si hotel nebo apartmán na webu ubytovanivchorvatsku.cz a užívejte si letní odpočinkový čas.